Dyskretne konsultacje u lekarza online

telemedycyna

Dyskretne konsultacje u lekarza online

 

Konsultacja problemu zdrowotnego nie zawsze jest dla pacjenta najbardziej komfortowa zwłaszcza, gdy odbywa się twarzą w twarz. Na szczęście dzięki rozwojowi telemedycyny oraz platformie haloDoctor.pl można uzyskać pomoc w sposób bardzo dyskretny, poprzez kontakt z lekarzem online. W jakich sytuacjach warto skorzystać z takiej możliwości?

 

Problemy psychiczne? To wciąż temat tabu

 

Szacuje się, że około 25 proc. Polaków ma różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Niestety zdecydowana większość osób nie korzysta z pomocy psychiatry lub psychologa. Powodów jest wiele, choć jednym z nich jest wciąż pokutujące w społeczeństwie tabu dotyczące chorób psychicznych. Dodatkowo część osób boi się dyskryminacji ze strony osób najbliższych, jeśli te dowiedziałby się o takiej wizycie.

 

Na szczęście u lekarzy online, także psychiatrów, można w sposób dyskretny umawiać konsultacje i równie dyskretnie je realizować. To ogromna szansa dla osób, które do tej pory niemalże panicznie obawiały się wizyty u takiego specjalisty.

 

Spotkanie w dogodnej formie

 

Spotkanie z psychiatrą to nie tylko dyskrecja, ale również wybór formy najbardziej odpowiadającej pacjentowi. Może być to czat, rozmowa telefoniczna lub wideokonferencja. Dla wielu osób to ta ostatnia jest najbardziej dogodna, jest bowiem podobna do konsultacji gabinetowych. Pacjent oczywiście może sam wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie metodę komunikacji z psychiatrą, co gwarantuje mu jeszcze większy komfort.

 

Bez obawy o ostracyzm społeczny

 

Osoby korzystające z konsultacji z lekarzami online nie muszą też obawiać się o swoją prywatność. Wszystkie umieszczane dane są chronione przez zaawansowane systemy informatyczne oraz chronione przez RODO.

 

Warto dodatkowo pamiętać, że informacje o rejestracji e-Wizyty u lekarza online są przesyłane na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail. Jeśli więc pacjent chce dodatkowo chronić swoją prywatność, powinien zadbać, by osoby trzecie nie miały dostępu do skrzynki pocztowej. Powinien być to więc prywatny adres e-mail, a nie służbowy.

 

Ile trwa konsultacja u psychiatry?

 

Takie konsultacje nie różnią się od tych, które można realizować w gabinetach. Pacjent może więc liczyć na pełną uwagę lekarza online, również dzięki temu, że czas trwania wizyt jest podobny, jak ma to miejsce w przypadku spotkań osobistych. Oczywiście wiele zależy od samego pacjenta, który może wybrać najbardziej odpowiadający czas konsultacji.

 

Średnio takie spotkanie trwa od 30 do 60 minut, przy czym przy terapii grupowej może być to nawet 90 minut.

 

Jeśli zależy ci na dyskretnym spotkaniu z psychiatrą, zastanów się nad konsultacją za pośrednictwem Internetu. Zaletą takich spotkań jest m.in. to, że mogą odbywać się bez wychodzenia z domu, czyli w bardzo komfortowych warunkach, co ma znaczenie właśnie przy spotkaniach z psychiatrami. Te ostatnie będą przecież wymagać szczerej i otwartej rozmowy, którą często łatwiej przeprowadzić z bezpiecznej przystani własnego domu lub mieszkania.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak chronić swoją prywatność podczas korzystania z konsultacji online?

Aby chronić swoją prywatność, pacjent powinien zadbać, aby osoby trzecie nie miały dostępu do jego skrzynki pocztowej. Informacje o rejestracji e-Wizyty są przesyłane na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym.

Ile trwa konsultacja online?

Konsultacje online nie różnią się od tych realizowanych w gabinetach. Średnio trwają od 30 do 60 minut, a przy terapii grupowej mogą trwać nawet 90 minut.

Czy konsultacje online są wygodne?

Tak, konsultacje online są wygodne, ponieważ mogą odbywać się bez wychodzenia z domu. To jest szczególnie korzystne podczas spotkań z psychiatrami, które wymagają szczerej i otwartej rozmowy.

Zobacz także

Tagi

e-Recepty lekarz online konsultacja lekarska online