Teleporada u lekarza neurologa

Teleporada u lekarza neurologa

 

Pacjenci neurologiczni często borykają się ze schorzeniami przewlekłymi wymagającymi długoterminowego leczenia.  W celu monitorowania stanu zdrowia i dobierania odpowiednej terapii lekowej konieczne są regularne wizyty u lekarza specjalisty. Dojazd do poradni specjalistycznej, oczekiwanie w kolejkach na rejestracje, a następnie na wizytę w celu skontrolowania stanu zdrowia i wypisania recepty może być dla pacjenta bardzo uciążliwe i czasochłonne.

 

Terminy wizyt wyznaczane są w wielu przychodniach z dużym wyprzedzeniem, co może powodować iż pacjent nie zawsze jest w stanie zjawić się na konsultację z powodu wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji losowych np. infekcji, czy konieczności wyjazdu. Co zrobić kiedy konieczna jest wizyta u lekarza neurologa, a z różnych powodów nie możemy udać się do poradni?

 

Jak skorzystać z teleporady u lekarza neurologa

 

W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z portali telemedycznych jak na przykład haloDoctor. Na platformie tej możliwe jest odbycie konsultacji online z neurologiem  w sposób bezpieczny i profesjonalny.

 

Proces rejestracji i rezerwacji na haloDoctor jest bardzo prosty i łatwy do przejścia dla każdego. Pacjent może wybrać nie tylko lekarza specjalistę ale również:

 

  • najbardziej pasującą mu godzinę teleporady neurologicznej
  • sposób kontaktu (chat, telefon, wideo rozmowa).

 

Zakres konsultacji neurologicznej online

 

W trakcie wizyty z lekarzem neurologiem online możliwe jest nie tylko porozmawianie o swoim stanie zdrowia, ale również o wynikach badań diagnostycznych takich jak:

 

  • morfologia krwi;
  • tomografia komputerowa (TK);
  • rezonans Magnetyczny (RM);
  • EEG;
  • RTG czaszki, kręgosłupa;
  • badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Wystarczy przesłać przed wizytą posiadane wyniki badań, a lekarz, po zapoznaniu się z nimi, postawi diagnozę. Przed wizytą można również przesłać swoją historię choroby, dzięki czemu lekarz będzie miał możliwość oceny zmian stanu zdrowia i wprowadzenia ewentualnych modyfikacji w sposobie leczenia.

 

Szczególnie przydaną opcją, dla osób leczących się na choroby neurologiczne, jest możliwość wystawienia eRecepty. Podczas rozmowy z lekarzem neurologiem online pacjent może otrzymać receptę na leki potrzebne w obecnie stosowanej terapii wraz z zaleceniami odnośnie ich stosowania. eRecepta może być wystawiona na leki recepturowe, Rpw, Rp. Po zakończeniu teleporady neurologicznej informacje potrzebne do zrealizowania eRecepty przesłane zostaną drogą mailową i smsową.

 

Aby otrzymać eReceptę nie trzeba posiadać zaufanego konta pacjenta – wszystko odbywa się poprzez konto utworzone na platformie haloDoctor.

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak mogę skorzystać z teleporady u lekarza neurologa?

Proces rejestracji i rezerwacji na haloDoctor jest bardzo prosty i łatwy do przejścia dla każdego. Pacjent może wybrać nie tylko lekarza specjalistę, ale również najbardziej pasującą mu godzinę teleporady neurologicznej oraz sposób kontaktu (chat, telefon, wideo rozmowa).

Czy mogę porozmawiać o wynikach badań diagnostycznych podczas teleporady?

Tak, w trakcie wizyty z lekarzem neurologiem online możliwe jest nie tylko porozmawianie o swoim stanie zdrowia, ale również o wynikach badań diagnostycznych takich jak morfologia krwi, tomografia komputerowa (TK), rezonans Magnetyczny (RM), EEG, RTG czaszki, kręgosłupa, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Czy lekarz może postawić diagnozę na podstawie wyników badań przesłanych przed wizytą?

Tak, wystarczy przesłać przed wizytą posiadane wyniki badań, a lekarz, po zapoznaniu się z nimi, postawi diagnozę.

Zobacz także

Tagi

telemedycyna telekonsultacje lekarz online