Lekarz online czyli konsultacja medyczna przez Internet

telemedycyna

Najbliższy termin do lekarza to dwa miesiące albo i więcej czekania? A potem się okazuje, że akurat w tę środę o 16:10 to jest problem się pojawić w gabinecie, bo w ten dzień akurat wypadł nam w pracy pilny wyjazd w delegację! Uff. Znamy to, prawda?  A teraz jeszcze epidemia wywołana przez koronawirus SARS-CoV-2  i już w ogóle wyjście się do lekarza stanowi nie lada wyzwanie. Jednak pojawiło się rozwiązanie tych problemów a mianowicie usługa lekarz online. Opcja ta umożliwia uzyskanie porady medycznej bez konieczności wychodzenia z domu i  dostęp do lekarza przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Lekarz online czyli konsultacja medyczna przez Internet

 

Lekarz online – wybierz specjalistę 

 

Korzystając z opcji lekarz online na haloDoctor masz do wyboru wielu specjalistów.Na chwilę obecną w bazie haloDoctor znajduje się 182 lekarzy  specjalistów a liczba ta stale wzrasta. Dlatego każdy, niezależnie od rodzaju dolegliwości, znajdzie na haloDoctor  fachową opiekę medyczną. Na liście lekarz online znajdziesz m.in. kardiologów, neurologów, psychiatrów, czy ginekologów.

 

Ustal termin i formę kontaktu

 

Gdy już dokonasz wyboru lekarza to czas na zarezerwowanie terminu e-Wizyty. Zaznacz pasujący Ci dzień i godzinę. Masz także możliwość doboru formy kontaktu. Platforma haloDoctor umożliwia telekonsultacje, wideo rozmowy lub chat z lekarzem specjalistą. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Płatności

 

Lekarz online to także wygoda w rozliczeniu za wizytę. Opłaty dokonuje się za pomocą szybkich płatności elektronicznych i po wpłaceniu odpowiedniej kwoty otrzymasz na Twój adres e-mail potwierdzenie e-Wizyty.

 

Konsultacja 

 

W dniu umówionej e-Wizyty  o ustalonej godzinie skorzystaj z przesłanego linku. Podczas telekonsultacji z lekarzem masz możliwość mu  przekazać swoją historię choroby lub listę leków, które zażywasz. Dzięki tym rozwiązaniom specjalista ma pełen obraz Twojej dolegliwości i może dopasować Ci  odpowiednią terapię i leki.

 

Lekarz online a e-Recepta lub e-Zwolnienie

 

Jeśli zajdzie taka konieczność, lekarz online bez problemu  wystawi Ci e-Receptę lub e-Zwolnienie.

Po prostu prześle Ci je na Twój adres e-mail lub w wiadomości SMS. Korzystając z usług lekarz online na haloDoctor nie musisz  posiadać Internetowego Konta Pacjenta. Dzięki ułatwieniom na haloDoctor zrealizujesz wizytę u lekarza dosłownie w kilka minut. Szybko i nie wychodząc z domu!

 

Kto może skorzystać z e-Wizyt?

 

Usługa lekarz online na haloDoctor  to dostęp do prawie 40 różnych specjalizacji. Całą dobę dobę do Twojej dyspozycji jest prawie 200 lekarzy! Lekarz online to doskonałe rozwiązanie dla:

  •              mieszkańców małych miejscowości – zdalna konsultacja lekarska to dla nich bardzo atrakcyjna oferta, bo nie muszą jechać wiele kilometrów do większego miasta na wizytę;
  •              kobiet w ciąży – przyszłe mamy , które powinny odwiedzać ginekologa regularnie mogą monitorować swój stan na bieżąco bez wychodzenia z domu;
  •              rodziców małych dzieci –gdy np. wieczorem dziecko dostaje wysokiej gorączki i zaniepokojona mama czy tata od razu mogą to skonsultować z lekarzem pediatrą;
  •              chorych przewlekle – w tej sytuacji pacjenci nie muszą każdej wizyty odbywac w stacjonarnej przychodni medycznej , np. w celu przedłużenia recepty na leki czy L-4.
  •              osób krępujących się wizytą – np. dla części osób wizyta u psychiatry, czy urologa może być wstydliwa i wolą wizytę odbyć online
  •              alergików – gdy przychodzi np. sezon na pylenie to mogą uzyskać pomoc alergologa od ręki, bez oczekiwania w dyskomforcie na wolny termin w gabinecie stacjonarnym (a jak wiemy alergolodzy są oblegani)i;
  •             seniorów – wizyta u  kardiologa czy okresowa konsultacja z neurologiem już nie musi się wiązać z wielką wyprawą do lekarza, osoba starsza ma możliwość kontaktu ze specjalistą siedząc wygodnie w dom

 

Lekarz online – same zalety

Lekarz online to dla pacjentów wygoda, bezpieczeństwo, dostępność i oszczędność. Korzystanie z tej usługi to naprawdę same zalety! Siedzisz wygodnie i bezpiecznie w domu, nikt Cię nie zarazi żadnym wirusem, specjaliści do wyboru w zasięgu ręki i to całą dobę siedem dni w tygodniu, oszczędzasz czas i pieniądze. A z haloDoctor to jeszcze prościej i wygodniej , nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta żeby uzyskać e-Receptę, możesz przesłać swoje badania. Nie czekaj, umów się jeszcze dziś!

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy lekarz online to dobre rozwiązanie dla osób, które mają trudności z dostępem do lekarza?

Tak, usługa lekarz online umożliwia uzyskanie porady medycznej bez konieczności wychodzenia z domu i dostęp do lekarza przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które mają trudności z dostępem do lekarza, na przykład z powodu epidemii.

Jakie specjalizacje są dostępne na platformie haloDoctor?

Na platformie haloDoctor dostępnych jest prawie 200 lekarzy specjalistów z prawie 40 różnych specjalizacji. Na liście lekarz online znajdziesz m.in. kardiologów, neurologów, psychiatrów czy ginekologów.

Jak mogę skontaktować się z lekarzem online?

Po wyborze lekarza na platformie haloDoctor, możesz zarezerwować termin e-Wizyty i wybrać formę kontaktu. Platforma umożliwia telekonsultacje, wideo rozmowy lub chat z lekarzem specjalistą.

Zobacz także

Tagi

telemedycyna konsultacje online konsultacje medyczne online telekonsultacje e-Zwolnienia erecepty lekarz online eRecepta epidemia e-Wizyty