erecepta - wygodny i szybki dostęp do leków

erecepta - wygodny i szybki dostęp do leków

 

Przyjmujesz lek na stałe i pilnie potrzebujesz recepty na nowe opakowanie preparatu? Czy wiesz, że ereceptę możesz uzyskać w łatwy i szybki sposób bez wychodzenia z domu?

 

Jak uzyskać e-Receptę?

Dzięki zmianom, które zaszły w medycynie w ciągu ostatnich lat, w łatwy sposób możesz przedłużyć lub uzyskać nową receptę bez konieczności przerywania lekoterapii oraz długiego czasu oczekiwania na wizytę. Wystarczy, że umówisz się na konsultację online z lekarzem lub specjalistą, podczas której lekarz ma możliwość wypisania e-Recepty na potrzebny lek. e-Receptę na niektóre leki możesz uzyskać również, korzystając z wygodnego formularza.

 

Czym jest erecepta i jakie daje możliwości?

erecepta, to elektroniczna wersja tradycyjnej recepty papierowej. Obowiązek wystawiania recept w formie elektronicznej wszedł w życie w styczniu 2020 r. i dotyczy całej Polski. Wprowadzenie erecept usprawniło pracę farmaceutów. Recepty elektroniczne wyeliminowały bowiem możliwość wydania złego leku z powodu słabej czytelności recepty, a pacjent zyskał pewność, że przyjmuje prawidłowy lek.

 

Ponieważ erecepty nie da się zgubić lub zniszczyć, pacjenci nie muszą się już dłużej martwić ewentualnym zaginięciem dokumentu. Jest to duże ułatwienie dla pacjentów, którzy przyjmują wiele leków. Wszystkie e-Recepty dostępne są w jednym miejscu (na koncie IKP), a pacjent może je odszukać w dowolnym momencie, jest to szczególnie wygodne, gdy chcemy upewnić się, jakie jest dawkowanie przepisanych leków, ponieważ informacja ta znajduje się na recepcie. Posiadanie konta IKP, nie jest natomiast warunkiem koniecznym do uzyskania e-Recepty. 

 

e-Recepta - jak ją zrealizować?

Niezależnie od tego, czy odbyłeś wizytę online z lekarzem, czy wizytę stacjonarną, jeżeli lekarz przepisał Ci leki na receptę, otrzymasz wiadomość SMS lub e-mail, z kodem dostępu potrzebnym do zrealizowania recepty. W niektórych przypadkach lekarz ma również możliwość wydrukowania erecepty.

 

Receptę elektroniczną można zrealizować w dowolnie wybranej aptece na terenie całego kraju. Jeżeli otrzymałeś czterocyfrowy kod w wiadomości SMS, podaj go farmaceucie razem z numerem PESEL. Inną możliwością jest pokazanie dokumentu .pdf, który otrzymałeś na e-mail lub wydrukowanej recepty, którą otrzymałeś od lekarza.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak mogę uzyskać e-Receptę?

Możesz uzyskać e-Receptę poprzez konsultację online z lekarzem lub specjalistą, który ma możliwość wypisania e-recepty na potrzebny lek. Możesz również uzyskać e-Receptę na niektóre leki, korzystając z wygodnego formularza.

Czy muszę mieć konto IKP, aby uzyskać e-Receptę?

Posiadanie konta IKP nie jest warunkiem koniecznym do uzyskania e-Recepty. Wszystkie e-Recepty są dostępne w jednym miejscu na koncie IKP, ale nie musisz go posiadać, aby otrzymać e-Receptę.

Jak mogę zrealizować e-Receptę?

E-Receptę można zrealizować w dowolnie wybranej aptece na terenie całego kraju. Możesz pokazać farmaceucie czterocyfrowy kod otrzymany w wiadomości SMS lub dokument .pdf otrzymany na e-mail.

Tagi

erecepta recepta elektroniczna e-Recepty recepta online