Czy można skonsultować się z lekarzem przez Internet?

telemedycyna

Czy można skonsultować się z lekarzem przez Internet?

 

W XXI wieku, aby skonsultować się ze specjalistą, wcale nie trzeba już osobiście udawać się do gabinetu lekarskiego. Można to zrobić sprzed ekranu własnego telefonu lub komputera, oszczędzając tym samym i czas, i pieniądze. Jak zorganizować e-Wizytę z lekarzem przez Internet i kiedy skorzystać z takiej możliwości?

 

Rejestracja i spotkanie online

Dzięki platformie haloDoctor.pl można nie tylko zarejestrować się do lekarza przez Internet, ale również online odbyć konsultację. To bardzo wygodne rozwiązanie, z którego poprzez serwis haloDoctor.pl korzysta miesięcznie ponad 200 tys. osób z całej Polski, pokonując tym samym jakiekolwiek bariery geograficzne. By to zrobić wystarczy:

  • znaleźć lekarza wybranej przez siebie specjalizacji,
  • sprawdzić, czy oferuje pomoc, która jest potrzebna (np. wypisanie L4),
  • wybrać najdogodniejszą porę e-Wizyty,
  • w bezpieczny sposób opłacić konsultację z lekarzem przez Internet,
  • zrealizować e-Wizytę.

 

Jak odbywa się e-Wizyta z lekarzem przez Internet?

Rozwój telemedycyny sprawił, że konsultacja z medykiem jest równie łatwa, co internetowa rozmowa z przyjacielem. Pacjent ma bowiem do wyboru najdogodniejszą dla siebie formę kontaktu, czyli czat, rozmowę telefoniczną lub wideorozmowę. Wszystko w zależności od swoich potrzeb i celu, dla którego ma odbyć się e-Wizyta.

 

Konsultacja, ale nie tylko

Lekarz przez Internet może nie tylko odpowiedzieć na wątpliwości pacjenta związane z jego stanem zdrowia. Specjalista ma także możliwość wypisania e-Recepty, przekazania zwolnienia L4, a także skonsultowania bieżących badań, w tym m.in. morfologii krwi oraz badania moczu. Pomoc jest jak widać bardzo kompleksowa i w większości przypadków może całkowicie zastąpić osobistą wizytę w gabinecie lekarskim (szacuje się, że to alternatywa doskonale sprawdzająca się w około 60 proc. sytuacji). Jeśli jednak na podstawie wywiadu okaże się, że w celu dalszej diagnostyki po prostu niezbędna jest dodatkowa pomoc, lekarz przez Internet z pewnością taką zaleci.

 

Czy lekarz przez Internet poświęca pacjentowi pełną uwagę?

Pod względem uwagi poświęcanej pacjentowi, spotkanie z lekarzem przez Internet nie różni się od tego, które ma miejsce w gabinecie lekarskim. Pacjent rezerwuje wybraną przez siebie godzinę i może mieć całkowitą pewność, że medyk w tym czasie nie będzie podejmował się innych działań.

 

Jak widać pomoc lekarza przez Internet jest doskonałą alternatywą dla osób potrzebujących szybkiej i profesjonalnej porady, bez konieczności długiego oczekiwania w gabinecie. Jeśli i ty takiej szukasz, wejdź na haloDoctor.pl, umów się na e-Wizytę i skorzystaj z wiedzy jednego z ponad 5 tys. lekarzy zapisanych w bazie.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak zorganizować e-Wizytę z lekarzem przez Internet?

Dzięki platformie haloDoctor.pl można nie tylko zarejestrować się do lekarza przez Internet, ale również online odbyć konsultację. Wystarczy znaleźć lekarza wybranej przez siebie specjalizacji, sprawdzić, czy oferuje pomoc, która jest potrzebna, wybrać najdogodniejszą porę e-Wizyty, w bezpieczny sposób opłacić konsultację z lekarzem przez Internet, a następnie zrealizować e-Wizytę.

Czy lekarz przez Internet może wypisać e-Receptę lub przekazać zwolnienie L4?

Tak, lekarz przez Internet może nie tylko odpowiedzieć na wątpliwości pacjenta związane z jego stanem zdrowia, ale także ma możliwość wypisania e-Recepty, przekazania zwolnienia L4.

Czy e-Wizyta może zastąpić osobistą wizytę w gabinecie lekarskim?

Tak, pomoc jest bardzo kompleksowa i w większości przypadków może całkowicie zastąpić osobistą wizytę w gabinecie lekarskim. Szacuje się, że to alternatywa doskonale sprawdzająca się w około 60 proc. sytuacji.

Zobacz także

Tagi

konsultacje medyczne online eRecepta porada lekarska online