Program do e-Recept – rewolucja w gabinecie lekarskim

Program do e-Recept – rewolucja w gabinecie lekarskim

 

Szybkie i intuicyjne prowadzenie dokumentacji medycznej pacjenta jest podstawą działania innowacyjnego gabinetu lekarskiego. Recepty i zwolnienia dla pacjentów, które są coraz częściej przystosowane do nowoczesnych programów do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, mogą być już teraz wystawiane o 90% szybciej. Dodatkowym atutem wykorzystania intuicyjnych programów tj. Medfile®  możliwość ich przesłana do Platformy P1, skonfigurowanej z systemem ZUS.

 

Szeroki wachlarz zastosowań

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna i zawarty w niej program do e-Recept, pozwalają lekarzom nie tylko na wystawienie podstawowego dokumentu uprawniającego pacjenta do zakupu leków. Zaawansowany program Medfile® umożliwia także:

  • podpisanie recepty podpisem kwalifikowanym,
  • wypisanie recept na leki refundowane,
  • wystawienie recept recepturowych,
  • wypisanie tzw. recept różowych.

 

Skrócony czas przeznaczony na formalności, pełna czytelność recept dla pacjentów i farmaceutów, autopodpowiedzi nazw leków dla specjalistów, w trakcie wypisywania recept; to duże udogodnienia w codziennej pracy lekarza. Dzięki oszczędności czasu i prostej konfiguracji modułu dotyczącego e-Recept, specjalista może znacząco zyskać na relacji z pacjentem.

Ewentualne pomyłki to już nie problem, Medfile® automatycznie uzupełnia i weryfikuje wiele danych:

  • placówki medycznej, w której przyjmuje lekarz,
  • pacjenta,
  • sprawdza prawidłowość wgranych certyfikatów TLS, WSS, ZUS.

 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® to rewolucyjne przejście z papierowej wersji dokumentacji medycznej pacjentów na elektroniczną, z kompleksowym programem do e-Recept. Wielu specjalistów obawia się, czy poradzi sobie z szybkim rozwojem branży IT w medycynie, jednak intuicyjne metody pracy z programem, polegające na metodzie „kilku kliknięć” oraz ciągłej współpracy z Opiekunami Klienta, pozwala na szybkie i dokładne poznanie wszystkich zalet oprogramowania. Nauka wystawiania e-Recept nie wymaga wiele czasu, wystarczy kilka dokumentów i specjalista opanuje nową metodę pracy.

 

Wprowadź zmiany do swojego gabinetu

Wprowadzenie technicznych zmian do pracy małego gabinetu lekarskiego oraz dużej placówki medycznej jest odpowiedzią na stawiane medycynie wymogi rozwoju technicznego i postępu zgodnego z tendencjami, jakimi podąża społeczeństwo. Technika w medycynie niesie za sobą wiele udogodnień. Warto korzystać z niej w odpowiedni sposób, pozostawiając jednocześnie odpowiednią ilość czasu na dobre badanie i diagnozowanie pacjenta, które wymagają osobistego zaangażowania lekarza. Temu właśnie służy program do e-Recept.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie są korzyści z wykorzystania programu Medfile®?

Program Medfile® pozwala na wystawianie recept i zwolnień dla pacjentów o 90% szybciej. Dodatkowo, umożliwia przesyłanie danych do Platformy P1, skonfigurowanej z systemem ZUS.

Jakie funkcje oferuje program do e-Recept zawarty w Elektronicznej Dokumentacji Medycznej?

Program do e-Recept umożliwia nie tylko wystawienie podstawowego dokumentu uprawniającego pacjenta do zakupu leków, ale także podpisanie recepty podpisem kwalifikowanym, wypisanie recept na leki refundowane, wystawienie recept recepturowych oraz wypisanie tzw. recept różowych.

Czy program Medfile® pomaga w codziennej pracy lekarza?

Tak, dzięki skróconemu czasowi przeznaczonemu na formalności, pełnej czytelności recept dla pacjentów i farmaceutów, oraz auto-podpowiedziom nazw leków dla specjalistów w trakcie wypisywania recept, program Medfile® znacząco ułatwia codzienną pracę lekarza.

Zobacz także

Tagi

program do e-Recept Elektroniczna Dokumentacja Medyczna e-Recepty EDM program do gabinetu rejestracja pacjentów program do rejestracji pacjentów rejestracja online kartoteka medyczna powiadomienia SMS program dla lekarzy e-Dokumentacja