Czy e-dokumentacja będzie w stanie polepszyć wizerunek jednostek medycznych?

program do gabinetu

Czy e-dokumentacja będzie w stanie polepszyć wizerunek jednostek medycznych?

 

Odpowiadając na niezadowolenie pacjentów, jeśli chodzi o jakość otrzymywanych usług medycznych, tworzone są innowacyjne programy służące do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Bardzo ważne jest, aby program dla lekarzy służący do prowadzenia e-dokumentacji uwzględniał zarazem realizację potrzeb lekarzy, jak i pacjentów.

 

Jak e-dokumentacja porządkuje pracę lekarzy?

Innowacyjne systemy mają pozwolić na zarządzanie online wizytami pacjentów oraz harmonogramem pracy lekarzy. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu intuicyjnego
kalendarza, który umożliwi:

  • wskazywanie planu pracy lekarza w wybranym przedziale czasowym z odznaczeniem dni urlopu;
  • rejestrowanie pacjentów online;
  • dodawanie wizyt w podziale na gabinety i lekarzy;
  • integrację programu z innymi zewnętrznymi systemami rezerwacji wizyt.

Przede wszystkim kalendarz pozwali na efektywne prowadzenie rejestracji pacjentów
i zarządzanie czasem pracy lekarzy, co zostanie w pozytywny sposób odebrane przez pacjentów. Wzbogacając system o możliwość wysyłania powiadomień o zbliżających się wizytach do pacjentów, służba zdrowia zyskuje niesamowite narzędzie do zarządzania swoimi zasobami, do których można zaliczyć lekarzy oraz pacjentów.

 

Dokumentacja, która jest uporządkowana

Dobry program służący do elektronicznej dokumentacji medycznej wyróżni się łatwością jego obsługi oraz stosowaniem rozwiązań takich, jak na przykład karty pacjentów będące zgodne z ustalonym standardem. Elektroniczna forma kart pozwoli jednocześnie na zwiększenie bezpieczeństwa przechowywania danych o pacjentach i ich uporządkowanie. Wśród tych danych można wyróżnić: 

  • dane kontaktowe i osobowe;
  • informacje o dotychczas zrealizowanych wywiadach lekarskich;
  • historię wizyt wraz z zarchiwizowanymi dokumentami i dodanymi załącznikami.

 

E-dokumentacja wspiera skuteczną pracę lekarzy

Rozwiązanie, którym jest program dla lekarzy do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej daje szansę pacjentom i lekarzom na odbudowę pozytywnych relacji. Warto zauważyć, że dzięki zastosowaniu takiego programu można skrócić kolejki do rejestracji, a dzięki skorzystaniu z wersji aplikacji mobilnej, lekarz ma dostęp do informacji o pacjencie w każdym miejscu i o każdym czasie, co pozytywnie wpływa na jakość jego pracy, trafność stawianych diagnoz oraz minimalizuje czas potrzebny na wdrążenie właściwego leczenia.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak e-dokumentacja pomaga w organizacji pracy lekarzy?

E-dokumentacja pomaga lekarzom zarządzać wizytami pacjentów oraz harmonogramem pracy dzięki zastosowaniu intuicyjnego kalendarza.

Jakie funkcje oferuje intuicyjny kalendarz w systemie e-dokumentacji?

Kalendarz umożliwia wskazywanie planu pracy lekarza, rejestrowanie pacjentów online, dodawanie wizyt w podziale na gabinety i lekarzy oraz integrację programu z innymi zewnętrznymi systemami rezerwacji wizyt.

Jak e-dokumentacja wpływa na relacje z pacjentami?

E-dokumentacja pozwala na efektywne prowadzenie rejestracji pacjentów i zarządzanie czasem pracy lekarzy, co jest pozytywnie odbierane przez pacjentów. Co więcej, system e-dokumentacji może być wzbogacony o możliwość wysyłania powiadomień o zbliżających się wizytach do pacjentów.

Zobacz także

Tagi

elektroniczna dokumentacja medyczna program dla gabinetu lekarskiego program dla lekarzy