Strony internetowe gabinetów jako element projektu elektronicznej dokumentacji medycznej

Projekt elektronicznej dokumentacji medycznej ma pozwolić placówkom medycznym na lepsze zarządzanie swoimi zasobami, a tym samym podnoszenie jakości świadczonych usług
i zwiększenie rentowności gabinetów. Wysoka funkcjonalność systemów do prowadzenia
e-dokumentacji sprawia, że system sprawdza się zarówno w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, jak i fizjoterapeutycznych.

Strony internetowe gabinetów jako element projektu elektronicznej dokumentacji medycznej

 

Na czym polega funkcjonalność programu do e-dokumentacji?

Funkcjonalny program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji przede wszystkim pozwala realizować takie podstawowe założenia projektu, jak:

 • rejestrację pacjentów online;
 • prowadzenie kart pacjentów;
 • prowadzenie grafiku pracy lekarzy;
 • wystawianie elektronicznych recept, skierowań i zwolnień.

Bardzo ważną funkcję takiego programu jest także możliwość założenia strony internetowej gabinetu lekarskiego za darmo. Taka strona ułatwia kontakt z gabinetami, a przy tym pozwala na zaprezentowanie sylwetki danego specjalisty czy to lekarza czy fizjoterapeuty.

 

Na czym polega zakładanie strony internetowej gabinetu?

Strona internetowa ma za zadanie zgromadzić w jednym miejscu wszystkie podstawowe informacje o danym specjaliście. Na stronie WWW powinny znaleźć się informacje o:

 • danych lekarza;
 • doświadczeniu;
 • specjalizacji;
 • miejscach, w których realizowane są wizyty wraz z zamieszczeniem mapy.

Korzystając z programu Medfile możliwym, jest stworzenie darmowej strony internetowej na zaproponowanych szablonach. Atutem takiego rozwiązania, jest możliwość wyboru swojego adresu strony (np. gabinetpatrycji.medfile.pl), a także zamieszczenie opisu działalności, gabinetów oraz usług. Co więcej strona taka daje możliwość rejestracji pacjentów z wykorzystaniem formularzy online.

 

Moduły, które ułatwią pracę gabinetów

Przywołany wyżej program do prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej nie tylko pozwala prowadzić rejestrację pacjentów online oraz zarządzać kalendarzem wizyty lekarzy, ale także umożliwia zastosowanie modułu:

 • powiadomień przypominającym pacjentom o zbliżających się wizytach w formie SMS;
 • powiadomień lekarzy o rezerwacji wizyt online przez pacjentów w formie e-mail;
 • potwierdzenia rezerwacji wizyt online przez pacjentów w formie e-mail;
 • powiadomień o anulowaniu wizyt przez pacjentów w formie e-mail.

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania elektronicznych rozwiązań?

Warto zwrócić uwagę także na możliwość prowadzenie kart pacjentów odpowiadających przyjętemu standardowi. E-dokumentacja oznacza to, że lekarz bądź fizjoterapeuta zyskuje łatwy dostęp do historii wizyt i archiwum dokumentów oraz sam może dodawać nowe załączniki, a także korzystać z szablonów rozmaitych dokumentów (np. zaświadczeń do becikowego, skierować do szpitala). Dodatkowym atutem, jest strona internetowa gabinetu lekarskiego. Za darmo można prowadzić własną stronę WWW, która ułatwia pacjentom odnalezienie poszukiwanego specjalisty, zapoznanie się z jego osiągnięciami oraz nawiązanie kontaktu. 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie korzyści przynosi założenie strony internetowej gabinetu lekarskiego przy pomocy Medfile?

Strona internetowa gabinetu lekarskiego ułatwia kontakt z gabinetami i pozwala na zaprezentowanie sylwetki danego specjalisty. Dzięki programowi, strona może być założona za darmo, co jest dodatkowym atutem.

Jakie informacje powinny znaleźć się na stronie internetowej gabinetu?

Na stronie internetowej gabinetu powinny znaleźć się informacje o danych lekarza, jego doświadczeniu, specjalizacji oraz miejscach, w których realizowane są wizyty. Strona powinna również zawierać mapę.

Jakie moduły ułatwiają pracę gabinetów są dostępne w programie?

Program umożliwia zastosowanie modułu powiadomień, które przypominają pacjentom o zbliżających się wizytach w formie SMS, informują lekarzy o rezerwacji wizyt online przez pacjentów w formie e-mail, potwierdzają rezerwacje wizyt online przez pacjentów w formie e-mail oraz informują o anulowaniu wizyt przez pacjentów w formie e-mail.

Jakie korzyści wynikają z zastosowania elektronicznych rozwiązań w gabinetach lekarskich?

Elektroniczne rozwiązania umożliwiają łatwy dostęp do historii wizyt i archiwum dokumentów, dodawanie nowych załączników oraz korzystanie z szablonów różnych dokumentów. Dodatkowo, strona internetowa gabinetu lekarskiego ułatwia pacjentom odnalezienie poszukiwanego specjalisty i nawiązanie kontaktu.

Zobacz także

Tagi

elektroniczna dokumentacja medyczna aplikacja dla lekarzy oprogramowanie dla lekarzy aplikacje medyczne e-dokumentacja aplikacja do gabinetu aplikacjaa dla gabinetu